בקצרה על מה נדבר היום?
אני הולכת להרחיב על סימני מתיחה בזמן הריון ולאחריו, הטיפול והיעילות של הטיפול איפה הוא מופיע אצל מרבית הנשים ואיך הן מטפלות.

והכי חשוב מה הם החומרים שכדאי להשתמש בשביל להעלים את סימני המתיחה..
אלו כרכבי טבע הכי יעלים לטיפול וכמובן נענה על הנושא של סימני מתיחה אחרי תקופת ההריון איך מטפלים?

יאללה מתחילים..(:

מהם סימני מתיחה בעור?

סימני מתיחה הם פסים אדומים או לבנים המופיעים על העור. הסיבה לכך היא שכאשר נפח הגוף משתנה בצורה דרסטית, סיבי הקולגן והאלסטין, אשר הם המרכיבים של רקמת העור והאחראים על חוזקו וגמישותו, מנסים להתאים את עצמם לנפח החדש והדבר יוצר קרע או שבר בשכבת העור הפנימית, וזה יוצר את הסימני מתיחה בעור. בעוד שהם נפוצים במיוחד באזור הבטן והירכיים, הם בהחלט עשויים להופיע גם בחזה ובזרועות. הסיבות להופעתם הן לרב כתוצאה מהריון או מקפיצות משמעותיות במשקל, אך הם עלולים לצוץ גם אצל אנשים צעירים בשל נטייה גנטית או בשל שינויים הורמונליים.

משמעות ההבדל בצבעי הסימנים

כאשר הסימנים מופיעים לראשונה, צבעם לרב יהיה אדום-סגול עז, ואחרי זמן שמשתנה בן אדם לאדם הם הופכים ללבנים. חשוב לציין כי כשזה מגיע לטיפול בסימני המתיחה, לתזמון יש חשיבות על ההצלחה והאיכות של התוצאה. ככל שמתחילים לטפל בנושא מוקדם יותר, אנחנו נוכל לתראות תוצאות מהירות יותר והסיכויים לקבלת תוצאה משמעותיות גדלה. וכמובן לצד השני , כאשר הסימנים הופכים ללבנים הם כבר מעין צלקות ולהם גם יש טיפול אבל הוא יהיה טיפה שונה אבל עדיין אפשר יהיה לתקן.

 

היכן יכולים להופיע סימני מתיחה?

סימני מתיחה יכולים להופיע כמעט בכל מקום על בגוף המקבל שינוי מהיר במבנה שלו. במהלך ההריון הם מופיעים לעתים קרובות על הבטן, הירכיים, הישבן, הזרועות, השדיים והירכיים אבל הם נפוצים ביותר באזור הבטן.
70% מהנשים שנסקרו פיתחו סימני מתיחה על הבטן,
55% על הירכיים,
51% על המותניים.
32% על הישבן
ו -22% מסימני המתיחה הופיעו על החזה.

למרות שאזור הישבן והחזה הם האזורים הפחות נפוצים להופעת סימני מתיחה, הם דווקא האזורים שלגביהם הנשים מודאגות ביותר (ובצדק),

79% מודאגות לגבי הופעת סימני מתיחה באזור הישבן ו -76% מודאגות לגבי הופעתם באזור החזה שדווקא אזורים אלה בטיפולים טבעיים יכולים להגיע לתוצאות מרשימות ואיכותיות.

אז…איך מטפלים בזה? 

קרמים ומשחות לטיפול ומניעה של סימני מתיחה!
טיפול באמצעות קרמים או תחליבים הם הדרך הפופולרית והאמתית לטיפול בסימני מתיחה משני סיבות:
1. זה תמיד ישמש אותך לכל שלב ושינוי במהלך החיים.
2. העור לומד להיות אלסטי וכך לא בכל שינוי במשקל או לידה נצטרך לבצע טיפולים פולשניים כמו לייזר וכדומה.

חומרים מהטבע שכדאי ומומלץ להשתמש בהם כחומרים מונעים ומטפלים.
1. חומרים טבעיים – בנושא הזה אין כמו להקשיב למנוסים וחכמים מאיתנו, הטבע מייצר בדיוק את הדברים שהכי יעזרו לנו ככול שהחומרים יותר תעשייתיים הם יהיו יותר זולים ופחות יעילים.
2. חומרים בריכוז גבוהה כמו שמניי וויטמינים, ומשחות טבעיות, החומרים האלה יכולים להיות טיפה יותר מלכלכים אבל שווים כל רגע בטיפול שלנו.

חומרים שכדאי שיהיו במוצרים האלה:
אלוורה טבעית
ויטמין C, שמן חוחובה
קולגן מומס, אלסטין מומס
ויטמין E טבעי 
חומצה אולאית – מופקת משמני זית
שמן גרעיני בורג’
טריגליצריד הקפריליס – מופק משמן קוקוס
שמן פולי הסויה

אלה השמנים והוויטמינים היעילים במיוחד לטיפול בסימני מתיחה ושיקום עור פצוע ומצולק.

מחצית (47%) מהנשים שהשתתפו בסקר השתמשו בקרם או תחליב מתמחה לסימני מתיחה, כאמצעי מניעה לפני שהגוף פיתח סימני מתיחה, בעוד ש -41% השתמשו בקרם או תחליב לטיפול בסימני מתיחה לאחר שהתפתחו. קרם להסרת סימני מתיחה מסייע בשיפור גמישות העור, מניעת סימני מתיחה נוספים ולצמצום המראה של סימני מתיחה קיימים.  בטיפול בסימני מתיחה קיימים וחדשים , משיגים תוצאות טובות יותר אם נעשה שימוש מראש או מיד עם התחלת הופעתם של סימני מתיחה. מבין אלה שהשתמשו בקרם או תחליב לסימני מתיחה כאמצעי מניעה, שליש (33%) דיווחו כי הוא מנע מהם לפתח סימני מתיחה. בסך הכל, 85% מהנשים מצאו כי שימוש בקרם או תחליב מתמחה לטיפול בסימני מתיחה היה יעיל במניעת ובטיפול בסימני מתיחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן